Nyomaszt?


Ismerős?
Eláruljuk a titkot: a szép és erős haj az egészséges fejbőrnél kezdődik!
Ez alapján fejlesztettük ki hajhullás elleni kezelésünket

Vásárlói visszajelzések

Tartós eredmények
Professzionális megoldás

Nyúlj bele a képbe, és forgasd meg az üveget. Két ujjal rá is nagyíthatsz.
Egyszerű használat

Erőszakmentes. Állatokon nem tesztelték.

Vegán. Nem tartalmaz állati eredetű összetevőket.

Nem tartalmaz genetikailag módosított összetevőket.

Nem tartalmaz rétegképző anyagot.

Parabénmentes.

100%-ban illatanyag- és színezékmentes.

Magyar fejlesztésű.

100%-ban újrahasznosítható.

100%-ban lebomló.
Rólunk

Készen állsz arra, hogy erős és dús legyen a hajad?
Kérlek, vedd figyelembe, hogy tartós hatás általában 3-6 hónap rendszeres használat után jelentkezik.
Azaz legalább 3 üveg tonikra van szükséged a teljes sikerhez.
3 hónapnál hamarabb még pozitív változás észlelése esetén se hagyd abba a készítmény használatát.
RICH ALL IN
28,863 FtHajnövesztő csomag (3 hónapos kúra)
A csomag tartalma:
3 db LYOR HAIR RICH COMPLEX 50 ml
A csomag értéke: 32 070 Ft
LYOR HAIR RICH COMPLEX
10,690 FtSejtrevitalizáló, vitaminos tápláló, hajnövekedést serkentő kezelés
Gyakran ismételt kérdések
A hajhullás mögött számos ok húzódhat meg. Okozhatja hormonális zavar, valamilyen betegség, helytelen táplálkozás, illetve emiatt kialakuló hiánybetegség. Lelki okai is lehetnek: az erős stressz és a szorongás is megnyilvánulhat ilyen formában. A szervezetet ért hirtelen fizikai stressz ugyanígy okozhatja. Bizonyos esetekben normálisnak mondható élettani folyamatok miatt hullik a hajunk. Az egyes lehetőségeket részletesebben az alábbi kérdésekben fejtjük ki.
A hajhagymák a szervezet leggyorsabb anyagcserét folytató részei közé tartoznak, ezért a szervezetünket ért bármilyen hatásra érzékenyen reagálnak. A fokozott hajhullás egy sor betegség tünete lehet, pl. inzulinrezisztencia, lupus (SLE/szisztémás lupus erythematosus), ízületi gyulladás, illetve bármilyen gyulladás, ételallergia, illetve bármilyen allergia, a májfunkció rendellenességei, autoimmun betegségek, pajzsmirigy-rendellenesség stb.
Azonban azt is meg kell jegyeznünk, hogy némelyik betegséget alapos ok nélkül hozzák összefüggésbe a hajhullással. A közhiedelem szerint például a fekélyes vastagbélgyulladás (colitis ulcerosa) egyik tünete, azonban a klinikai vizsgálatok ennek ellentmondani látszanak.
A hajhagymák a szervezetet ért bármely változásra érzékenyen reagálhatnak, ez alól természetesen a hormonális változások sem képeznek kivételt. Leggyakrabban mégis a férfihormonok a ludasak. Ezek a férfias típusú kopaszodás (alopecia androgenetica) okai. Fontos megjegyezni, hogy ez a nevével ellentétben nőknél is jelentkezhet. Lásd alább.
A krónikus stressz, a szorongás, illetve egy hirtelen bekövetkező életesemény által kiváltott stressz (állás elvesztése, hozzátartozó halála stb.) ugyanúgy okozhatják hajunk hullását. Fontos megértenünk, hogy lelki életünk közvetlen hatással van fiziológiánkra, különösen a hormonháztartásunkra. Nem meglepő tehát, ha szemmel látható módon is kivetülnek a testünkre.
A leggyakoribb, közvetlenül a szervezetünkre (és nem a lelki életünkre) ható stresszor a fogyás, különösen a hirtelen elhatározásból meggondolatlanul végzett, eltúzott és fenntarthatatlan fogyókúra (crash diet). A hirtelen súlyingadozás hatalmas stresszt ró a szervezetünkre.
Szervezetünket hirtelen megterhelő fertőzések és betegségek is idevezethetnek. Hasonlóan hirtelen bekövetkező, ám örvendetes esemény a szülés. Lásd alább.
Igen. Hónapokkal a COVID-fertőzésből történő felépülést követően sokan tapasztalnak intenzív hajhullást.
A hiányos vagy előnytelen táplálkozás közvetlenül hat az anyagcserénkre, így a hajunk növekedésére is. A nyomelemek közül a két legfontosabb a vas és a cink. Ezek hiányában a haj nem tud normálisan növekedni. A vitaminok közül a legfontosabbak a D-vitamin, az A-vitamin, a H-vitamin (biotin), az E-vitamin és a B-vitaminok (pl. B12-vitamin). A B12-vitamin bevitelére elsősorban a vegetáriánusoknak kell külön figyelmet fordítaniuk. A vitaminhiány elkerülésére a legjobb módszer egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás.
Az általános okokon felül nők esetében elsősorban a szülés utáni hajhullást és a fogamzásgátló szedésével, ill. szedésének abbahagyásával kapcsolatban fellépő hajhullást említhetjük meg.
A menopauza bekövetkeztekor a nők fokozottan ki vannak téve a férfias típusú kopaszodás kockázatának. Ez nem tévedés. A női szervezet is termel férfi nemi hormonokat, csak kisebb mennyiségben, mint a férfiak. A menopauza után a férfi nemi hormonok termelése megnövekszik, ami magával vonja a férfias típusú kopaszodás kialakulásának valószínűségét. A férfias típusú hajhullás mellett meg kell említeni a nőies típusú hajhullást is. Ennek pontos okai tisztázatlanok, de szinte biztosan a hormonháztartással állank összefüggésben.
A normális havi ciklus is vezethet átmeneti hajvesztéshez, mivel a ciklus elején hirtelen lecsökken az ösztrogénszint, és emiatt átmeneti vashiány alakulhat ki.
A nők esetében a policisztás ovárium szindrőma (PCOS) a legjellemzőbb olyan betegség, amely probléma hátterében áll.
A nők a férfiaknál hajlamosabbak olyan helytelen hajápolási szokásokra, amelyek hajhulláshoz vezetnehtenk. A szorosan bekötött lófarok vagy copf túlzott erővel húzhatja a hajhagymákat, amelyek ennek következtében elgyengülhetnek. Túl gyakori vagy rossz minőségű hajápolási termékek használata szintén okozhat problémákat.
Férfiak esetében egyértelmű a leggyakoribb ok: az ún. férfias típusú hajhullás (androgén alopecia) vagy köznapi nevén a kopaszodás az idő előrehaladtával előbb-utóbb utoléri a férfiak többségét. Az ok a DHT, azaz a dihidrotesztoszteron fokozott termelése. Ez a jelenség annyira gyakori, hogy gyakorlatilag normális élettani jelenségként fogható fel. A férfias típusú hajhullás ellen léteznek fenntartó kezelések (pl. minoxidil-tartalmú készítményekkel), de az orvostudomány jelenlegi állása szerint azt sem véglegesen megakadályozni, sem visszafordítani nem lehet.
Fontos megjegyezni, hogy a menopauza beköszönte után a férfias típusú hajhullás a nőket is érintheti.
A kisgyermekek haljamosak mindent a szájukba vennni, ezért felmerülhet az enyhe lefolyású mérgezés ill. gombás fertőzés gyanúja.
Sokszor olyan diagnosztizálatlan betegségek állnak a háttérben, amelyeket egy felnőttnél már gyermekkorban diagnosztizáltak. Egyszerűbben szólva: náluk még nem derült ki az ok (pl. egy autoimmun betegség).
Kislányok esetében jellemző ok a túl szoros hajviselet.
Különösen előnytelen szocioekonómiai körülmények között (azaz szegénységben) nevelkedő gyermekeknél merülhet föl az alultápláltság és az ennek következtében kialakuló hiánybetegségek.
A családi problémák okozta stressz is meghúzódhat a háttérben, sőt ez követlenül is vezethet trichotillomániához, azaz hajtépkedéshez.
A férfiak egy kis része genetikai okokból már egészen korán, akár tizenévesen elkezd kopaszodni.
A korral együtt jár szervezetünk fokozatos leépülése, ezzel egyetemben hajhagymáink is fokozatosan elgyengülnek, ill. egy részük el is hal. A hajhullás bizonoys mértékig normális velejárója a korosodásnak.
A férfiak esetében a férfias típusú hajhullás (androgén alopecia) 35 éves korára a férfiak kb. felét érinti, és ez az arány az idő előrehaladtával csak tovább nő.
Ugyanez a probléma a nők esetében a menopauza után jelentkezhet (bár kisebb arányban), ill. náluk az ún. nőies típusú hajhullás is előfordulhat.